Wybierz region

Wybierz miasto

  Hetman

  Hotel Gołębiewski w Mikołajkach
  Mikołajki, ul. Mrągowska/34, +48 87 429 07 00

  Piątek, 1 maja

  • Brak informacji o cenie

  Hetman

  Hetman – polski zespół muzyczny założony w 1990 r., wykonujący głównie melodyjną, wygładzoną odmianę metalu połączoną z elementami klasycznego rocka i hard rocka. Skład zespołu ulegał ciągłym zmianom na przestrzeni lat, jedynym stałym członkiem jest założyciel – gitarzysta i kompozytor Jarosław "Hetman" Hertmanowski.

  W kwietniu 1990 roku po nagraniu całości materiału (studio S-3 na J.P. Woronicza w Warszawie) na pierwszy studyjny album Do Ciebie Gnam, pochodzące z niego utwory Do Ciebie Gnam,Tylko Rock n' Roll i Dylemat dotarły na pierwsze miejsce listy przebojów radia "Solidarność". Jednocześnie utwór Okręt Widmo trafił na II miejsce listy przebojów "Radia dla Ciebie".

  W międzyczasie Hetman dwukrotnie wystąpił w programie TV Luz, tam też powstały teledyski do utworów Do Ciebie Gnam,Tylko Rock n' Roll i Dylemat.

  Zespół nie stronił od eksperymentów muzycznych, w swoim dorobku ma liczne przeróbki rockowe znanych przyśpiewek ludowych jak również tradycyjnych kolęd. Największymi przebojami zespołu są utwór Easy Rider oraz stara więzienna ballada Czarny chleb i czarna kawa.

  W 2006 r., po wydaniu albumu "Skazaniec", Hetmana opuścił wieloletni wokalista Paweł "Kiljan" Kiljański oraz Radek Chwieralski (gitara) i Jacek Zieliński (perkusja). Utworzyli oni następnie grupę Night Rider.

  Po odejściu z zespołu Pawła Kiljańskiego, Jacka Zielińskiego i Radka Chwieralskiego zespół zaprzestał działania do czasu uzupełnienia składu. Wkrótce do zespołu dołączyli perkusista Dominik Jędrzejczyk, wokalista Paweł Bielecki, klawiszowiec Rafał Joński oraz ponownie gitarzysta Bogusław Balcerak. W 2008 roku zespół wydał płytę "Hetman i Goście", na której można usłyszeć Marcina "Merota" Maliszewskiego, Adriana Pełkę, Maćka Zbroję, Łukasza Kułakowskiego, Piotra Żaczkiewicza i Julię Hertmanowską. Na gitarze zagrali: Michał Sitarski, Bogusław "Bibas" Balcerak i Piotr Zander...

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Uważasz się za podrywacza? Sprawdź, czy to prawda

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.