Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Elbląg leży na styku depresyjnych Żuław Wiślanych oraz Wysoczyzny Elbląskiej, która - pocięta jarami - wznosi się nad wodami Zalewu Wiślanego. Miasto położone jest przy trasie krajowej nr 7 z Warszawy do Gdańska oraz tzw. Berlince – drodze do Kaliningradu i państw nadbałtyckich.

Miejscowy port sprawia, że Elbląg stanowi doskonałą bazę wypadową do ośrodków turystycznych północnej Polski, a także do obwodu kaliningradzkiego. Statki białej floty obsługują linie pomiędzy Elblągiem a Krynicą Morską, Fromborkiem oraz – przez Kanał Elbląski – obszar Pojezierza Iławskiego. Miasto dysponuje zróżnicowaną pod względem standardu i cen bazą hotelową. Z Elbląga warto wybrać się na wycieczkę na Mierzeję Wiślaną lub do miast znanych ze średniowiecznych zabytków (Malbork, Gdańsk), lub nad przepiękne jeziora i lasy.

Ogromne zróżnicowanie krajobrazu Elbląga i okolic sprzyja rozwojowi różnych form wypoczynku. Na pobliskich akwenach rozwinęło się żeglarstwo i windsurfing, sieć kanałów to raj dla kajakarzy i wędkarzy. Zimą zamarznięty Zalew Wiślany przyciąga miłośników bojerów. Stadniny koni oferują przejażdżki konne i bryczkami, a w sezonie zimowym – kuligi. Elbląg ze swoimi zabytkami jest również bardzo atrakcyjnym miejscem. Warto pospacerować po Starym Mieście, podziwiając Średniowieczne, gotyckie budowle i rekonstruowane, stylowe kamieniczki. Chętnie odwiedzanym przez mieszkańców miejscem jest kompleks leśny zwany Bażantarnią. Na turystów czekają tu ciekawe trasy spacerowe, muszla koncertowa, wiaty i przepiękne widoki.

Wiadomości Olsztyn, Wydarzenia Olsztyn

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!