Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski odwiedził Ełk [ZADĘCIA]

dd na podst. UM Ełk (aip)
Marszałek Senatu w Ełku
Marszałek Senatu w Ełku UM Ełk
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski spędził w Ełku dwa dni.

Marszałek Senatu w Ełku

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski w czwartek 31 marca 2016 r. spotkał się z mieszkańcami Ełku w Hotelu Rydzewsk. Jednym z tematów rozmów był rządowy program Rodzina 500+.

Oficjalna konferencja prasowa inaugurująca wdrażanie tego programu w Ełku miała miejsce w piątek 1 kwietnia 2016 r. Wzięli w niej udział m.in. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, Senator RP Małgorzata Kopiczko oraz Prezydent Tomasz Andrukiewicz. Spotkanie odbyło się w biurze Pani Senator. Po konferencji Marszałek Senatu Stanisław Karczewski spotkał się z Prezydentem Tomaszem Andrukiewiczem oraz Naczelnik Wydziału Świadczeń Urzędu Miasta Ełku Joanną Rafałowską, aby dowiedzieć się jak przebiega wdrażanie programu w naszym mieście. W tym celu odwiedził punkty przyjęć interesantów i spotkał się z pracownikami Wydziału.

Z Marszałkiem Senatu rozmawiał również Tomasz Andrukiewicz Prezydent Ełku. W trakcie spotkania poruszona została kwestia lobbingu na rzecz budowy drogi ekspresowej S 16, która ma przebiegać w północno – wschodniej części Polski na trasie Mrągowo – Ełk. Prezydent prosił także Marszałka o pomoc i wstawiennictwo na rzecz przeniesienia budowy trasy Rail Baltica z listy rezerwowej na listę podstawową kluczowych inwestycji kolejowych.

Znajdują się na niej inwestycje strategiczne, które będą realizowane ze środków unijnych w latach 2014 – 2020. Rail Baltica ma przebiegać na trasie Warszawa – Białystok – Ełk – Olecko – Suwałki do granicy państwa i dalej do krajów bałtyckich. Powstanie tego korytarza transportowego przyczyni się do ożywienia gospodarczego wschodniej części Europy, w tym przede wszystkim Polski, przez którą będzie przebiegała. Dzięki budowie Rail Baltica poprawi się także dostęp do środka komunikacyjnego, jakim jest kolej.

Prezydent poruszył także kwestię finansowania służby zdrowia. Aktualnie przekazywane środki finansowe w ramach kontraktu z NFZ nie są wystarczające na pokrycie kosztów świadczonych w Ełku usług zdrowotnych. Za każde dodatkowe np. operacje (czyli poza umową z NFZ) szpital ponosi straty finansowe, gdyż odzyskuje tylko ok. 50% wydatkowanych pieniędzy. Niestety sytuacje tego typu ograniczają mieszkańcom Ełku oraz innym pacjentom dostęp do służby zdrowia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na elk.naszemiasto.pl Nasze Miasto