Eliminacje do Przystanku Woodstock 2017. 8 czerwca w warszawskim klubie Progresja rozpoczęły się trzydniowe Eliminacje do Przystanku Woodstock. Bój o zaszczyt zagrania na "najpiękniejszym festiwalu świata" toczy ze sobą 27 zespołów z całej Polski, wybranych z blisko 900 zgłoszeń. Wstęp na koncerty jest wolny. Sprawdź, kto zagra podczas Eliminacji do Przystanku Woodstock.

Eliminacje do Przystanku Woodstock 2017


Bój o scenę
8 czerwca w warszawskiej Progresji rozpoczęły się polskie Eliminacje do Przystanku Woodstock, a konkretnie ich drugi etap. Pierwszy był oparty na przesłuchaniach płyt. Po wybraniu najlepszych zespołów odbywają się koncerty na żywo, a ich celem jest wyłonienie artystów, którzy zagrają na scenach Przystanku Woodstock w sierpniu w Kostrzynie nad Odrą. Drugi etap Eliminacji to, oprócz spełnienia muzycznych marzeń, przede wszystkim magia wspólnego grania i radość z rywalizacji, w której tak naprawdę nie ma przegranych.

- Eliminacje do Przystanku Woodstock to doskonały pomysł, który co roku uatrakcyjnia nam festiwal - mówi Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Przystanku Woodstock. - Nie ukrywam, że kiedy zaczynaliśmy przed laty z pierwszym koncertem w Stodole w Warszawie, nie spodziewaliśmy się, że przeistoczy się to w tak niesamowite, woodstockowe koncerty, jak chociażby występy zespołu Enej czy Luxtorpedy. Bo to są laureaci Eliminacji, podobnie zresztą jak Organek.

Zobacz też: Woodstock 2017. Kto zagra na Przystanku Woodstock [program]

W tym roku, w warszawskiej Progresji, w trakcie trzech dni koncertów (8-10 czerwca) przed jurorami i publicznością zaprezentuje się 27 zespołów z całej Polski, które zostały wybrane spośród blisko 900 zgłoszeń.

- Tym razem formuła jest nieco inna - tłumaczy rzecznik Przystanku. - Wcześniej jeździliśmy po różnych miastach i mieliśmy dwa etapy - eliminacje do finału i później finał. W tym roku będą trzy dni koncertowe w warszawskiej Progresji, po których wybierzemy zespoły, które zaprosimy na tegoroczny Przystanek - na scenę dużą, małą, a być może kilka grup polecimy naszym przyjaciołom, którzy organizują scenę w Pokojowej Wiosce Kriszny i fundacji Viva Kultura.

Poziom zgłoszeń był bardzo różny. - Pojawiły się zespoły, o których już po pierwszym dźwięku wiedzieliśmy, że mają jeszcze przed sobą bardzo długą drogę - mówi Dobies. - Ale były też takie płyty, nad którymi jury długo debatowało. To nigdy nie jest łatwy wybór - zaznacza. I dodaje: - Chcemy, żeby koncerty Eliminacji były dobrze zagrane i przygotowane, żeby muzycy dali z siebie wszystko.Gwiazdy Eliminacji do Przystanku Woodstock w Progresji
Gwiazdami wieczoru będą kapele, które już miały okazję zagrać na Przystanku Woodstock, a mianowicie Kabanos, Acid Drinkers i ostatniego dnia Eliminacji - uwielbiany przez festiwalową publiczność - Jelonek.Nie zabraknie też laureatów Eliminacji z poprzednich lat. Publikę w Progresji rozgrzewać będą Romantycy Lekkich Obyczajów, Venflon i BE.MY. - Chcemy pokazać tym młodym zespołom, jaki poziom trzeba reprezentować, żeby zagrać na Woodstocku - mówi Dobies.

Na wszystkie koncerty tradycyjnie wstęp jest wolnyPrzystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą to największy w Polsce i jeden z największych w Europie muzycznych festiwali. 23. edycja rozpocznie się 3 sierpnia i potrwa do 5 sierpnia. Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata.

Eliminacje do Przystanku Woodstock 2017. Kto zagra? [program]Klub Progresja w Warszawie:

8 czerwca (czwartek), start o godz. 17.

8 LAT W TYBECIE
NALIAH
THE SIXPOUNDER
THE HEAVY CLOUDS
NOCNY KOCHANEK
MATERIA – laureat Eliminacji 2011
BEZJAZGH
PERCIVAL SCHUTTENBACH
PORTFINGER
KOLORY
KABANOS – gwiazda wieczoru

9 czerwca (piątek), start o godz. 16

HANZA – laureat Eliminacji 2016
POLIGON NR. 4
ELEANOR GRAY
OSTROV
YANKEE
STROJNOWY
ROMANTYCY LEKKICH OBYCZAJÓW – laureat Eliminacji 2016
SYNAPTINE
THERMIT
NEED MORE CLOUDS
CHORZY
ACID DRINKERS – gwiazda wieczoru

10 czerwca (sobota), start o godz. 16

VENFLON – laureat Eliminacji 2015
CINEMON
DE INDIGO
NINJA SYNDROM
THE SUITS
TED NEMETH
BE.MY – laureat Eliminacji 2014
SETHEIST
HOT WATER
HENGELO
SEVEN ON SEVEN
JELONEK – gwiazda wieczoru
Ogłoszenie wyników.

Zobacz, jak było na 22. Przystanku Woodstock


Koncerty w Polsce

Komentarze (9)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

anty (gość)

My pisiorki nie potrzebujemy patologii z Łutstok. Mamy swoich patologii aż nadto i tylko takie są dopuszczalne ,bo były światowe dni młodzieży, była Lednica, były sabaty w Częstochowie..Tak, to były patologie katolickie.A suwener teraz morda w kubeł, niech daje głos co 4 lata, teraz ma tyle do gadania co Żyd na gestapo

łowicz (gość)

Ups. Anonimowy redaktorek :) Łowimy lemingów... Jak Polska młodzież nie pójdzie się błocić, zastosujemy strukturalne sankcje i cuśtam praworządności:)

stary miś (gość)

Kocham was kochani. Już dochodzę. Wyłowię sobie tylko z błotka suchego peta z puchy i będzie gites. Więcej waszych dzieci w błocie, więcej wolnej Polski od kaczyzmu.. Naprawdę?.

melomania (gość)

Za deprawację młodzieży powinni płacić społeczeństwu "owsikowe" i to w melonach. Straty są ogromne.